BALANDIS

 

Kiekvieni ateinantys metai - tai kažko naujo pradžia. Visa, kas nauja - prasideda nuo pirmo karto.
12 kalendoriaus lapelių, po vieną kiekvienam mėnesiui, papasakos istoriją apie vis kitą „pirmą kartą”.

 

Šiek tiek apie knygas

Turbūt esate girdėję faktą apie XV amžiaus viduryje J. Gutenbergo išrastą spaudos presą ir pirmąją jo atspausdintą knygą Bibliją. Nesikartosime. Pateiksime kitų įdomių, bet mažiau žinomų faktų.

1041 metais Kinijoje kalvis Bi Shengas sugalvojo būdą, kaip naudojant geležinę lentą ir prie jos su derva priklijavus iš molio išpjaunamus rašmenis, spausdinti atskirais ženklais (hieroglifais).

1547 m. Karaliaučiuje išspausdinta pirmoji lietuviška Martyno Mažvydo parašyta knyga „Katekizmas“. Jos tiražas buvo 200–300 egzempliorių ir nemaža tiražo dalis taip ir liko nerealizuota.

Pranciškus Skorina tapo spaudos pradininku LDK, kai 15221525 m. Vilniuje įkurtoje spaustuvėje išleido dvi pirmas LDK knygas kirilicos raidynu bažnytine slavų kalba parašytas, religinio pobūdžio „Apaštalą“ ir „Mažąją kelionių knygelę".

No o pirmasis lietuviškas romanas „Algimantas“ buvo V. Pietario pradėtas rašyti 1900 m. vasarą, o išleistas tik po autoriaus mirties 1904 metais.

Pirmoji 
spausdinta 
  knyga
Balandis

Kaip tai susiję su Antaliu"?

Tikrai labai susiję ir įvairiais aspektais. Visų pirma „Antalis" gali didžiuotis turėdamas itin platų medžiagų skirtų knygoms gaminti asortimentą - kreidinis, nekreidinis, knyginis, dekoratyvinis popierius, įrišiminės medžiagos, skirtos knygų nugarėlėms „apvilkti", priešlapiams,.. Patyrę įmonės darbuotojai entuziastingai dalyvauja knygos atsiradimo procese nuo autoriaus pageidavimų dėl knygos išvaizdos, tinkamiausių medžiagų parinkime kartu su dizaineriu ir spaustuve, „dummy" pavyzdžio gamybos...

Praeitais metais savo 25-ojo įmonės jubiliejaus proga „Antalis" nusprendė pasidalinti gerumu ir padovanoti 47-ioms Lietuvos rajonų bibliotekoms po knygų komplektą, ir taip prisidėti prie bibliotekų aprūpinimo naujausiomis knygomis. Daugiau apie šią iniciatyvą galite sužinoti „Antalis" internetinėje svetainėje. 

Taip pat „Antalio" internetinėje svetainėje www.antalis.lt rasite daugiau informacijos apie knygoms tinkamą popierių bei įrišimines medžiagas, o išsirinkti tinkamiausią variantą jums padės mūsų patyrę vadybininkai. Susisiekite el. paštu uzsakymai@antalis.com arba telefonu (8-5) 2649649, o norėdami pamatyti gyvai apsilankykite mūsų Grafinio Dizaino Centre. 

Antalio 25-mečio iniciatyva